“Redzam, ka mazie uzņēmēji valdību neinteresē”

Marija Sološenko, SIA “Dabas burka” dibinātāja 

Šis gads tirdzniecībā priekš mums kā mazajiem tirgotājiem turpina būt izaicinājumiem bagāts. Tā kā Kovida laikā mēs nekvalificējāmies atbalsta saņemšanai, bijām spiesti izlietot visu iepriekš iekrāto drošības spilvenu. Esam optimizējuši visu, ko bija iespējams, un tagad cīnāmies ar grūtībām darbaspēka piesaistē. 

Mums ir izveidojies savs lojālo klientu loks, bet jūtam, ka kopumā rīdzinieku pirktspēja ir samazinājusies, cenas faktoram kļūstot par vienu no galvenajiem izvēles kritērijiem, atstājot aiz sevis produktu sastāvu, izcelsmi un ilgtspēju. 

Mūsu uzņēmums, beziepakojuma veikals “Burka” cenšas vairot zaļo domāšanu un nodrošina vairākas atkritumu samazināšanas iniciatīvas, dodot iespēju bez maksas apmainīties un atkārtoti izmantot resursus – stikla burkas, maisiņus, sveču galus un traukus. Pirms laika uzrunājām pašvaldību ar lūgumu atbalstīt mūs informatīvi, pastāstot rīdziniekiem par mūsu piedāvātajām iespējām, bet pašvaldībai šis nelikās saistoši. Diemžēl jūtam un redzam, ka mazie uzņēmēji valdību neinteresē, tā vietā tiek lobētas personīgo kabatu un lielo ārzemju mazumtirdzniecības ķēžu intereses, veicinot kapitāla aizplūšanu prom no Latvijas, padarot Latvijas tautu arvien nabagāku. 

Darbojamies Rīgas centrā un jūtam izteiktu sezonalitāti, jo pēdējos gados vasarā cilvēki brauc prom no Rīgas centra. Gribētos, lai Rīgas centrs arī vasarā izklaidētu un piesaistītu apmeklētājus, tāpēc jau gadiem ar cerību gaidām, kad beidzot tiks realizēts Barona ielas projekts. 

Turamies un ceram uz labāku nākotni. Ceram, ka mūsu valdība beidzot paskatīsies mazo uzņēmēju virzienā un pastieps roku, lai sāktu kopīgi būvēt stipru un ilgtspējīgu Latviju. 

Leave a Reply